SME
Piatok, 7. august, 2020 | Meniny má ŠtefániaKrížovkyKrížovky

SME.sk spúšťa nový ekonomický web INDEX

Obsah je súčasťou predplatného SME.sk za nezmenenú cenu

Spravodajský web SME.sk pre svojich čitateľov od októbra výrazne posilňuje záber na ekonomický obsah. SME.sk spúšťa od 1.10.2019 nový online magazín INDEX, za ktorým stojí nový tím skúsených ekonomických novinárov a ekonomická redakcia denníka SME.

Na index.sme.sk nájdú všetci čitatelia aktuálne informácie zo sveta biznisu, ekonomiky, rozhovory s manažérmi a lídrami z rôznych odvetví a oblastí podnikania, inšpiratívne príbehy firiem, start-upov a ľudí, ktorí za nimi stoja, či analýzy a komentáre.

K prémiovému ekonomickému obsahu sa dostanú predplatitelia SME.sk v rámci všetkých aktuálnych typov predplatného. Táto ponuka platí aj pre všetkých nových predplatiteľov SME.sk, ktorí získajú prístup k obsahu INDEXU po zakúpení akéhokoľvek predplatného obsahu SME.sk.

SME.sk tak výrazne posilňuje svoju obsahovú ponuku pri nezmenenej cene predplatného.

INDEX chce osloviť všetkých čitateľov so záujmom o osobné financie, investovanie a sporenie, ako aj manažérov a podnikateľov, ktorí sa v biznise pohybujú roky a chcú vedieť, ako sa vyvíja sektor, v ktorom podnikajú, aká konkurencia im pribudla, či ako sa ich týkajú zmeny v legislatíve.

Nový projekt bude mať aj silnú realitnú sekciu, ktorá bude prinášať nielen informácie o zaujímavých nových projektoch, ale aj analýzy trhu s bývaním a s nehnuteľnosťami.

Redakcia INDEXU bude spoločne zároveň tvoriť obsah mesačníka Profit, ktorý spolu so SME.sk patrí pod vydavateľstvo Petit Press. Vďaka posilnenému biznis obsahu má Profit prejsť postupnou obmenou, s cieľom ponúknuť aj printovému čitateľovi kvalitnejšie a komplexnejšie čítanie.

Ľudia za INDEXOM

INDEX bude vytvárať nový tím skúsených ekonomických reportérov a editorov spolu s ekonomickou redakciou denníka SME.

Branislav Benčat

Vedie Index, do júna 2019 bol šéfredaktorom ekonomického týždenníka Trend, predtým viedol jeho web a od augusta je šéfredaktorom magazínu Profit.

Tomáš Vašuta

Bývalý zástupca šéfredaktora Trendu, rovnaký post zastával aj v Hospodárskych novinách. Špecializuje sa na reality a na podnikový biznis.

Jozef Andacký

Bývalý dlhoročný vedúci redaktor a editor Trendu, ekonomickej žurnalistike sa venuje takmer 25 rokov. Špecializuje sa najmä na IT sektor, telekomunikácie, nové trendy v technológiách a mobilite, start-upy a na digitalizáciu štátu.

Jozef Tvardzík

Ekonomický reportér, pracoval v Hospodárskych novinách, v denníku SME a naposledy strávil 6 rokov v týždenníku Trend. Špecializuje sa na ekonomické trendy, financie, banky, no píše aj o podnikaní či o celospoločenských témach.

Tatiana Kapitánová

Niekoľko rokov pracovala v Hospodárskych novinách, v súčasnosti vedie odborný časopis Tovar&Predaj. Pre Index pokrýva firemné témy a špecializuje sa na maloobchod.

Martin Lindák

Pôsobil ako analytik v Nadácii F. A. Hayeka. Venuje sa najmä makroekonomickým témam a verejným financiám.

Martina Raábová

Ekonomická reportérka denníka SME, v minulosti písala pre Hospodárske noviny. Venuje sa najmä eGovernmentu, podnikaniu, problematike daní a odvodov a kauzám.

Adam Valček

Šéf dátovej investigatívy denníka SME, s krátkou prestávkou, keď odišiel do týždenníka Trend, pôsobí v SME od roku 2008. Okrem investigatívy sa venuje ekonomickej a dátovej žurnalistike. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Tomáš Czwitkovics

Bývalý šéfredaktor Trend.sk, Mediálne.sk a zástupca šéfredaktora týždenníka Trend, je držiteľom viacerých novinárskych ocenení. Vo vydavateľstve Petit Press pracuje ako produktový manažér.

Eduard Žitňanský

Skúsený novinár a ekonomický komentátor, v médiách pracuje od roku 1976. Do konca júla viedol magazín Profit, v súčasnosti píše v SME ekonomické komentáre.

Nikola Bajánová

Ekonomická novinárka, moderuje týždenný ekonomický podcast Index.

“Som vďačný za možnosť stáť pri vytváraní silnej ekonomickej jednotky vo vydavateľstve, ktoré má obrovský čitateľský zásah a aj v turbulentných časoch si vždy dokázalo zachovať svoju tvár a nezávislosť. Ekonomickej žurnalistike sa denník SME a mesačník Profit venovali aj doteraz, no cieľom INDEXU je posunúť ju na úroveň špecializovaného titulu a poskytnúť tak čitateľovi komplexný informačný balík bez nutnosti odchádzať v záujme o kvalitné biznisové čítanie inde. Na SME.sk chodí mesačne takmer 2,6 milióna čitateľov a veríme, že sa nám podarí pritiahnuť aj ďalších, ktorí sa zaujímajú o témy zo sveta obchodu a podnikania. Už úspešnosť prvých článkov, ktoré sme publikovali pred spustením INDEXU na SME.sk ukázala, že čitatelia majú o biznisové či realitné témy záujem,” povedal šéfredaktor INDEXU a mesačníka Profit Branislav Benčat.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračná fotografia.
Dnes píše Matúš Ritomský

Matovič je nevypočitateľný, ale aspoň nie je rasista

Ide skôr o osobnostnú črtu než o ucelenú koncepciu.

Publicista Matúš Ritomský.

Beh a horúčavy. Ublížia telu teploty nad tridsiatkou?

Čo sa deje s telom bežca v horúčavách.

Pri horúčavách treba urobiť pár opatrení.

Nie Chorvátsko. Korona k nám prichádza najmä z Ukrajiny

Hygienici urobili analýzu Covidu-19 na Slovensku za júl.

Z Chorvátska bolo v júli na Slovensko zavlečených šesť prípadov ochorenia Covid-19. Ilustračné foto

Neprehliadnite tiež

Júlové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME

Nové číslo Lišiaka s výhrami za 380 € si môžete kúpiť spolu s v denníkom SME v stredu 8. júla.

Zámok Milotice.

Júnové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME

Nové číslo Lišiaka s výhrami za 380 € nájdete v denníku SME v stredu 10. júna.

Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku

Kam sa u susedov oplatí ísť na výlet.

Plansee Tirol.