SME
Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

SME proti extrémizmu na školách

Preto učiteľom a študentom ponúkame predplatné SME.sk na 3 mesiace zadarmo.

Podpora extrémistických politikov podľa predvolebných prieskumov neustále rastie. A ak státisíce ľudí v uliciach po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej volali po zásadnom rozseknutí politicko-mafiánskych chápadiel, nakoniec sú parlamentné voľby 2020 aj o čoraz silnejšej podpore fašizoidných politických zoskupení a politikov.

Minulú jeseň vyšli hneď dva znepokojivé prieskumy, týkajúce sa mladých ľudí a tých, ktorí majú veľký vplyv na ich kritické myslenie a formovanie názorov.

Z jedného vychádza, že ak by vo voľbách rozhodovali mladí dospelí do 29 rokov, s odstupom by vyhrali fašisti Mariana Kotlebu.

Podľa druhého prieskumu by zas viac než polovica učiteľov odporučila svojim žiakom ako dôveryhodné médium konšpiračné médiá ako hlavnespravy.sk a Zem a vek. Teda weby a časopisy plné xenofóbného štvania, účelových dezinformácií a konšpiračných klamstiev, presne kopírujúce slovník a praktiky slovenských extrémistov, ktoré čoraz viac preberajú aj “mainstreamové strany”.

Tolerancia, slušnosť a hľadanie pravdy vždy patrili k hlavným hodnotám denníka SME, v ktorom sme si v januári pripomenuli už 27 rokov od založenia novín.

Nechceme, aby o osude Slovenska počas nasledujúcich štyroch rokov rozhodovali ľudia, ktorí vyhrali šírením lží a nenávisti.

Špeciálnou ponukou pre učiteľov a študentov preto zadarmo sprístupníme spravodajstvo SME.sk pre mladých ľudí, aby získali informácie potrebné pre všeobecný rozhľad, štúdium, ale aj formovanie názoru na svet.

V rámci mimoriadnej akcie denníka SME môžu študenti a učitelia získať digitálne predplatné SME.sk na tri mesiace úplne zadarmo.

Stačí sa zaregistrovať na SME.sk so svojím preukazom ISIC, ITIC alebo EURO 26 a hneď po registrácii môžu žiaci a učitelia čítať najčítanejší spravodajský web bez obmedzení.

Chcem predplatné SME.sk pre študentov na 3 mesiace zdarma

loga ISIC ITIC EURO 26

Ako uplatniť zľavu na kartu ISIC/ ITIC a EURO 26?

Neprehliadnite tiež

SME.sk môžete teraz čítať 30 dní úplne zadarmo

Získajte počas predvolebného moratória bezplatný prístup k prémiovému obsahu SME.sk

ide o krk 30 dni zadarmo

Vysokoškolský bedeker: Kam ísť študovať na vysokú školu?

Špeciálna príloha pre budúcich vysokoškolákov

Ilustračné foto

SME proti extrémizmu na školách

Preto učiteľom a študentom ponúkame predplatné SME.sk na 3 mesiace zadarmo.