SME
Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy

Zo súťaže Zlatý klinec si SME odnieslo až 5 ocenení.

Tohtoročnej súťaže slovenskej reklamy Zlatý klinec sa celkovo zúčastnilo 294 prihlásených prác. V bratislavskej Mlynici vyhlásili v piatok 18. septembra najlepšie reklamy za uplynulý rok a medzi nimi sa umiestnili aj kampane pre SME, ktoré realizovala reklamná agentúra Istropolitana Ogilvy.

Bronz v kategórii Media získala kampaň Neverili SME, ktorá bola postavená na rovnomennom dokumentárnom filme režisérky Lucie Kašovej. Dokument sleduje návštevu štyroch konšpirátorov v redakcii SME, ktorí sa konfrontujú s novinármi a ich pohľadom na fungovanie médií.

Načítavam video...

Striebro v kategórii Kreativita v čase korony si odniesla kampaň Hodina zadarmo. Reklama vznikla počas karantény a promovala hodinu plateného obsahu zadarmo. Spot sa natáčal pomocou dronov v prázdnych uliciach Bratislavy a dramatizoval rýchle zmeny, ktoré ovplyvnili fungovanie spoločnosti za posledné obdobie.

Načítavam video...

Najviac ocenení si odniesla kampaň SME proti extrémizmu. Bodovala bronzom v kategóriách Film a Promo & Activation a striebrom v kategórii Print. Kampaň vyšla von tesne pred voľbami, aby komunikovala predplatné zadarmo na 3 mesiace pre učiteľov a študentov. Ponuka vznikla ako reakcia na minuloročný prieskum agentúry Focus, podľa ktorého by viac ako polovica učiteľov odporúčala konšpiračné médiá.

Načítavam video...

„SME dlhodobo vnímam ako značku, ktorá nielen reprezentuje dôležité spoločenské hodnoty, ale priamo za ne bojuje. Preto sa aj marketingovú komunikáciu značky SME snažíme robiť inak ako obyčajné prvoplánové reklamy. Reklamu SME radšej vnímame ako relevantný priestor pre upozorňovanie na otázky dnešného sveta. Napríklad na extrémizmus, konšpiračné teórie či kultúrne vojny... Ak vôbec môže byť reklama zmysluplná, tak nech je to práve reklama SME. Sme radi, že nás v tom podporuje samotná redakcia SME a tiež že naše úsilie výrazne oceňujú aj marketingoví odborníci na prestížnych súťažiach typu Zlatý klinec,“ vyjadril sa ku výsledku na Zlatom klinci Peter Darovec, kreatívny riaditeľ agentúry Istropolitana Ogilvy.

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@smeonline.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Hlavné správy zo Sme.sk

Ľuboš Kosík po príchode do Mali (vľavo) a teraz.

Zastavenie vyšetrovania starej kauzy SIS bolo nezákonné.


15 h
Premiér Eduard Heger.

Najvyšší súd roztrhal verdikt Sabovej senátu na márne franforce.


17. jún
Ilustračná fotografia.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 391-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 486 obetí.


a 3 ďalší 14 h
V kempoch na Slovensku privítali oveľa viac ľudí, ako boli zvyknutí.

Prišlo viac ľudí a Slováci boli prekvapení.


23 h

Neprehliadnite tiež

Leto v Čechcách a na Morave

Časopis plný tipov na zaujímavé dovolenkové miesta nájdete v denníku SME v sobotu 26. júna.


PR Petit Press 23 h
Kniha Fenomény dejín

Zaujímavé čítanie na leto. Noviny s knihou v stánkoch v utorok 29. júna len za 4,99 €.


18. jún

Prelistujte si denník SME ako aj ďalšie tituly vydavateľstva ešte pred vytlačením.


16. jún

Stiahnite si aktualizovanú verziu aplikácie SME.sk


15. jún