SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Pomáhajte čítaním: predplatným SME.sk podporujete najchudobnejšie deti

Kúpou predplatného SME.sk podporíte projekt OMAMA.

Pomáhajme čítaním. Najlepší spôsob, ako v týchto krízových časoch podporiť serióznu, overenú a kvalitnú žurnalistiku je digitálne predplatné novín.

Pomoc však nepotrebujú len média, počas koronakrízy trpia aj mnohé ďalšie odvetvia a iniciatívy. Denník SME sa preto rozhodol, že 10 eur z každého celoročného digitálneho predplatného z kampane Pomáhajte čítaním venuje na podporu najslabších a na aktivity, ktoré zlepšujú Slovensko.

Z každých 39,90 eur daruje denník SME počas jedného mesiaca 10 eur občianskemu združeniu Cesta von na podporu projektu OMAMA. Čitateľ nemusí nič robiť, stačí ak si zakúpi ročné predplatné cez tento preklik.

KÚPIŤ PREDPLATNÉ

„Novinárstvo často dáva hlas aj tým, ktorých nepočuť, lebo sú na okraji spoločnosti. Upozorňuje na bezvýchodiskovosť tých najzraniteľnejších. Tentokrát by sme chceli urobiť o niečo viac, než len vyrozprávať ich príbehy,“ hovorí Beata Balogová, šéfredaktorka denníka SME. „Pomôžte nám podporiť tých, ktorí dávajú deťom narodeným do extrémnej chudoby nádej.“

Občianske združenie Cesta von pomáha ľuďom, ktorí uviazli v takejto chudobe. Snaží sa im pomôcť získať prácu, osamostatniť sa a viesť dôstojný život.

Projekt OMAMA sa zameriava na deti narodené do extrémne zlých podmienok. Chronický stres negatívne ovplyvňuje ich možnosť učiť sa a tieto deti majú ešte pred nástupom do školy nižšiu slovnú zásobu a zaostávajú v reči.


Denník SME sa rozhodol, že ako prvému pomôže práve projektu, ktorý sa snaží deti z tejto extrémnej chudoby vytrhnúť. Preto práve tejto iniciatíve prispeje z každého ročného digitálneho predplatného zakúpeného cez túto kampaň.

KÚPIŤ PREDPLATNÉ

„Program Omama pomáha 3-krát. Omamy sú ženy, ktoré samé pochádzajú z prostredia chudoby. Navštevujú rodiny s najmenšími deťmi a popri rozvoji detí, rozvíjajú aj rodičovské zručnosti mamičiek. Našim cieľom je, aby sa cielený raný rozvoj detí (od narodenia do 6 rokov) stal prirodzenou súčasťou ich rodinného života. Deti, ktoré majú vhodné príležitosti na rozvoj v kľúčovom ranom veku, sú úspešnejšie pri nástupe do škôlky či školy. Zamestnávaním omám zároveň dávame prácu ženám - Rómkam, ktoré majú inak len malú šancu nájsť si stále zamestnanie. Ďakujeme, že čítaním denníka SME podporujete práve omamy,“ hovorí Pavel Hrica, riaditeľ občianskeho združenia Cesta von.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kováčik je stále špeciálny prokurátor a má previerku

Funkcie sa vzdal listom až k 31. januáru

NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.
Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Komentár Zuzany Kepplovej

A čo ak nie sme vo vojne

Čo robíme, keď sa vyloďujeme, zhadzujeme atómky a národne povstávame proti hnusobe?

Zuzana Kepplová.
Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Igor Matovič prichádzajú na tlačovú konferenciu v Prezidentskom paláci.

Neprehliadnite tiež

Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy

Magazín Právo v denníku SME už v utorok 24.11.

Tlač vlaňajšieho magazínu PRÁVO (2018).

Historická revue má nového vydavateľa

Vydávanie magazínu Historická revue prevzala spoločnosť Petit Press.

Pomáhajte čítaním: predplatným SME.sk podporujete najchudobnejšie deti

Kúpou predplatného SME.sk podporíte projekt OMAMA.