SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Príloha pre budúcich vysokoškolákov

Stredoškoláci začínajú posielať prihlášky na univerzity. Stredoškoláci začínajú posielať prihlášky na univerzity. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO - ADOBE STOCK)

Chcete na budúci rok študovať na vysokej škole? Ponuka štúdia na našich univerzitách je široká a zaujímavá. Presvedčiť sa o tom môžete aj v našej prílohe, ktorá je určená tým, čo si vysokú školu, fakultu a študijný odbor práve vyberajú. Aj tento rok sme pre nich zozbierali množstvo užitočných informácií, ktoré im pri rozhodovaní pomôžu.

Tento rok je pre vysoké školy špecifický. Univerzitná výučba sa deje virtuálne. Vďaka pandémii sa pedagógovia so študentmi „stretávajú“ už niekoľko mesiacov len dištančne.

Dištančná forma výučby má aj svoje úskalia, psychologička aj kariérová poradkyňa v prílohe denníka SME študentom radia, čo je pri učení efektívne a čo nie, ako sa naň sústrediť a kedy si dať pauzu.

Z bežného kalendára univerzít vypadlo vďaka pandémii Covid 19 veľa akademických podujatí, no život sa na nich nezastavil.

Aj teraz pre svojich budúcich študentov pripravujú dni otvorených dverí, ale bez osobnej účasti.

Fakulty sa budú záujemcom predstavovať online. Univerzity sľubujú živé prenosy z fakúlt, katedier, laboratórií. Stredoškoláci im budú môcť otázky klásť priamo počas prenosov zo svojich domovov. Lebo čas podávania prihlášok na vysoké školy sa blíži. Ich termíny pandémia nemení.

Niektoré univerzity začali zbierať prihlášky na štúdium už v týchto dňoch, čoskoro ich začnú univerzitám posielať tisícky maturantov.

O štúdiu počas dištančnej výučby rozprávajú v prílohe aj študenti, ktorí sa vrátili na zahraničné univerzity alebo aj tí, čo sa vybrali na mobility Erasmus+.

Prinášame aj informácie o tom, že po brexite bude štúdium pre Slovákov vo Veľkej Británii oveľa drahšie.

Na 36 stranách sa dozviete, čo ponúkajú slovenské vysoké školy, čo nové sa na nich bude dať študovať, aj ako poslať prihlášku. K tomu nové podmienky študentských pôžičiek nájdete v denníku SME v prílohe bedeker Vysoké školy v utorok 10. novembra 2020.

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Tipy na výlety v Česku


22. jún

Zájazd na Ischiu, do Jordánska alebo na Madeiru len za jedno víkendové vydanie denníka SME.


23. jún

S týmto predplatným si odomknete SME.sk až na 6 zariadeniach.


24. jún

Knihu VIAC/MENEJ NE/VÁŽNE si kúpite spolu s denníkom SME v utorok 21. júna.


16. jún