SME
Utorok, 28. marec, 2023 | Meniny má Soňa

Historická revue má nového vydavateľa

Vydávanie magazínu Historická revue prevzala spoločnosť Petit Press.

Do rodiny SME pribúda magazín Historická revue. Spoločnosť Petit Press prevzala od novembra roka vydávanie tohto historicko-popularizačného mesačníka.

Novembrové a decembrové vydanie tak bude dočasne v predaji až v polovici mesiaca. Od januára budúceho roka bude vychádzať Historická revue v pôvodných termínoch na začiatku mesiaca a bude aj súčasťou vydaní denníkov SME a Korzár.

„Verím, že v novom prostredí budeme mať viac možností než doteraz a predovšetkým sa tešíme, že týmto spôsobom zachováme tradíciu dlhoročného magazínu, ktorý na Slovensku prináša kvalitný obsah z oblasti popularizácie histórie,“ dodáva šéfredaktor Historickej revue Jaroslav Valent. „O všetkých novinkách budeme našich čitateľov postupne informovať.“

Kúpa magazínu vydavateľstvom Petit Press bola vyústením úzkej spolupráce medzi denníkom SME a Historickou revue. Denník SME na svojich webových stránkach dlhodobo publikuje vybrané články z obsahu mesačníka a každý týždeň v spolupráci s Historickou revue uverejňuje podcast Dejiny, zameraný na rôzne úseky histórie.

„V časoch keď sa história ohýba podľa politického presvedčenia, keď znalosť historických faktov už nie je pre mnohých cnosťou ale skôr príťažou, je popularizácia dejín nesmierne dôležitá,“ zdôrazňuje šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová. „Som rada, že sa teraz dostala takto blízko k SME.“

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Neprehliadnite nové funkcie, ktoré na vás čakajú v spravodajstve minúta po minúte


22. mar

Podarilo sa uspieť v konkurencii 46 portálov z nášho regiónu.


20. mar

Príďte 9.3. o 18:00 do Martinusu na Obchodnej v Bratislave.


9. mar

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 7. marca.


3. mar