SME
Piatok, 2. jún, 2023 | Meniny má Xénia, Oxana

SME mení akcionársku štruktúru

Penta odchádza z pozície minoritného akcionára vydavateľstva Petit Press, a. s.

O pár mesiacov to bude 7 rokov, odkedy do nášho vydavateľstva nepriateľským spôsobom vstúpila Penta. Dnes vám s radosťou oznamujeme, že Penta z pozície menšinového akcionára definitívne odchádza.

Podarilo sa nám na jej miesto získať nového akcionára, a to neziskový investičný fond pre nezávislé médiá - MDIF, ktorý pri nás stál už za éry mečiarizmu. Vtedy nám poskytol úver pre vybudovanie našej prvej tlačiarne, na ktorej sme od roku 1996 v Bratislave a neskôr v Košiciach začali tlačiť denník SME. Majoritným akcionárom ostáva Prvá slovenská investičná skupina (PSIS), ktorá sprevádza vydavateľstvo od úplného začiatku v roku 1993.

#neustupiliSME

Chceme sa vám touto cestou poďakovať za vašu trpezlivosť, dôveru a za to, že väčšina z vás náš denník čítať neprestala. Hlavne vďaka vám je SME.sk najväčším spravodajským médiom na slovenskom webe. Aspoň jedenkrát jeho spravodajskú časť navštívi viac ako 2,5 milióna čitateľov mesačne a viac ako 600-tisíc z nich prichádza na SME.sk každý deň.

Chceme vás požiadať ešte o jednu vec. Iba noviny so silnou podporou svojich čitateľov dokážu zostať dlhodobo nezávislé a plniť si tak svoju úlohu strážcu mocných. Pomôžte nám robiť našu prácu ešte lepšie ako doteraz a predplaťte si SME.sk. Pridáte sa tak k viac ako 56 000 predplatiteľom.

Za cenu jedného predplatného podporíte prácu našich kolegov z redakcie SME aj z ďalších 35 redakcií vo vašom regióne na weboch Korzár a MY, redakciu Športnet pre športových fanúšikov, anglicky píšuceho webu Slovak Spectator a ďalších týždenníkov a mesačníkov nášho vydavateľstva. Ďakujeme.

Chcem podporiť

Všetkým predplatiteľom SME.sk do konca apríla 2021 aktivujeme náš nový predplatiteľský balíček Prémium bez reklamy na 12 týždňov zdarma. Tento darček môžu využiť aj čitatelia bez aktívneho predplatného. Stačí, ak si do konca mesiaca zakúpia akýkoľvek produkt z našej ponuky digitálnych predplatných SME.sk a rovnako budú môcť využívať všetky jeho výhody.

S predplatným Prémium získate prístup k platenému obsahu až na šiestich prehliadačoch, resp. zariadeniach, oproti trom v produkte Štandard. Prihlásiť sa na SME.sk a odomknúť si tak všetky texty môžete napríklad na počítači v práci, ale aj na rodinnom počítači doma, na mobile, v tablete alebo v mobilnej aplikácii pre Apple a Android zariadenia. Získate aj možnosť bezplatného sťahovania stoviek e-kníh svetovej a slovenskej literatúry z ponuky eknihy.sme.sk vrátane audiokníh s rozprávkami pre deti, načítanými hercom Robertom Rothom. Súčasťou produktu Prémium je aj webová čítačka elektronickej verzie tlačeného denníka SME, Korzár, My a ostatných tlačených titulov vydavateľstva.

Prémium bez reklamy navyše obsahuje funkciu nezobrazovania komerčnej bannerovej reklamy vrátane vypnutia reklamy pred videami z produkcie SME.sk na všetkých spravodajských stránkach a po prihlásení do vášho konta teraz už aj v mobilných aplikáciách SME.sk pre iOS a Android.

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 6. júna.


30. máj
Magazín Právo vychádza v piatok 30. novembra, bude vložený v denníku SME.

Porota vyberala zo 480 príspevkov v 13 kategóriách.


3. máj

Magazín Leto v Rakúsku 2023 nájdete vložený v denníku SME v stredu 24. mája.


1. máj

Špeciálna príloha k MS v hokeji vychádza v denníku SME v utorok 9. mája.


29. apr