SME
Utorok, 28. marec, 2023 | Meniny má Soňa

Novinky v redakcii SME v prvom polroku 2021

Juraj Fellegi sa stal zástupcom šéfredaktorky a Adam Valček odišiel z redakcie SME, aby sa živil ako novinár na voľnej nohe.

Redakcia denníka SME.Redakcia denníka SME. (Zdroj: SME - JOZEF JAKUBČO)

Keďže počet predplatiteľov tlačených novín klesá, rovnako aj príjmy vydavateľstva z tohto biznisu, cieľom Petit Pressu je do konca roka 2023 získať 100-tisíc pravidelných digitálnych predplatiteľov.

To zabezpečí udržateľnú nezávislosť jednotlivých redakcií, ich rast i budúci rozvoj.

V prvom polroku 2021 sa preto udialo v redakcii SME niekoľko zmien: ich cieľom je posunúť digitálnu transformáciu redakcie, a tým aj celého vydavateľstva Petit Press.

Zmeny vo vedení redakcie SME, nový zástupca šéfredaktorky Juraj Fellegi

Z pozície zástupcu šéfredaktorky denníka SME odišli Tomáš Prokopčák a Svetlana Kolesárová.

Tomáš Prokopčák sa stal členom predstavenstva a riadi nový digitálny tím zodpovedný za stratégiu a rozvoj digitálneho predplatného naprieč celým vydavateľstvom. Svetlana Kolesárová má na starosti magazíny vydavateľstva.

Novým zástupcom šéfredaktorky Beaty Balogovej sa stal Juraj Fellegi. Do SME nastúpil v novembri 2018, predtým pracoval päť rokov v redakcii televízneho spravodajstva RTVS. V redakcii denníka Pravda pracoval šesť rokov.

Juraj Fellegi sa stal zástupcom šéfredaktorky pre publicistiku a tlačené vydanie denníka SME. Riadi aj nové oddelenie magazínového obsahu. Kontaktovať ho môžete prostredníctvom e-mailu juraj.fellegi@sme.sk.

Transformácia oddelení redakcie SME

Pod vedením zástupcu šéfredaktorky pre web a spravodajstvo Jakuba Fila, predtým zodpovedného za publicistiku a tlačené vydanie vzniklo nové spojené spravodajské oddelenie. Spravodajstvo bolo dovtedy rozdelené na dva tímy, v jednom boli online editori a v druhom redakcia domáceho spravodajstva.

Rovnako vzniklo nové spojené multimediálne oddelenie (audio, video a sociálne siete) pod vedením zástupcu šéfredaktorky pre nové médiá a špeciálne projekty Ondreja Podstupku a vedúcej podcastovej a video produkcie SME Jany Maťkovej.

Cieľom nového oddelenia je lepšie využiť multimediálny obsah, ktorý vzniká na SME a ďalej ho rôznymi spôsobmi distribuovať na sociálnych sieťach: či už na YouTube kanáli alebo na Instagrame @denniksme, kde má väčšiu šancu osloviť mladšie publikum.

Vďaka novému oddeleniu začali vznikať prepisy nových videí Rozhovorov ZKH Zuzany Kovačič Hanzelovej ako napríklad s poslankyňou SaS Janou Bittó Cigánikovou, predsedom Sme rodina Borisom Kollárom alebo pediatričkou Špánikovou o antivaxeroch.

Zmenami prešlo aj oddelenie servisných tém pod vedením Jany Hvozdovičovej. Do tímu pribudli autori píšuci o motoristike, medicíne a zdravom živote i o výchove detí, a to na základe vedeckých faktov a odborných štúdii. Patria sem aj témy, ktoré ste poznali z webov auto.sme.sk či primar.sme.sk.

Do konca júna sme publikovali na webe SME takmer 50-tisíc článkov, z nich takmer 13-tisíc bolo exkluzívnych pre našich viac ako 54-tisíc digitálnych predplatiteľov.

Ak medzi nich nepatríte, pozrite si možnosti predplatného.

Štatistiky nám ukázali, že u predplatiteľov sa obľube tešia najmä dlhšie autorské články, ktorých priemerná dĺžka v porovnaní s minulým rokom významne narástla.

Najpopulárnejšími autormi prvých šiestich mesiacov boli traja redaktori domáceho spravodajstva SME: Michal Katuška, Daniela Hajčáková a Roman Cuprik.

Najčítanejším autorom prvého polroku 2021 bol editor Jakub Habas , ktorého články s grafmi o koronavíruse sa zaradili medzi najčítanejšie články v histórii webu SME.

Najviac článkov v prvom polroku napísal Róbert Bejda z denníka Korzár.

Na konci júna skončil spoluprácu s redakciou SME reportér Adam Valček. Po odchode zo SME naďalej spolupracuje s vydavateľstvom Petit Press ako novinár na voľnej nohe, jeho články sú dostupné na blog.sme.sk/adamvalcek a webe adamvalcek.sk.

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Neprehliadnite nové funkcie, ktoré na vás čakajú v spravodajstve minúta po minúte


22. mar

Podarilo sa uspieť v konkurencii 46 portálov z nášho regiónu.


20. mar

Príďte 9.3. o 18:00 do Martinusu na Obchodnej v Bratislave.


9. mar

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 7. marca.


3. mar