SME
Utorok, 28. marec, 2023 | Meniny má Soňa

Novinky zo SME: Nové knihy pre predplatiteľov aj autobiografia Petry Vlhovej

Pozrite si prehľad noviniek.

Kniha: Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu.Kniha: Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu. (Zdroj: Petit Press, a.s.)

Na úvod chcem pogratulovať mojim kolegom, ktorých novinársku prácu nedávno ocenil Literárny Fond. Za denník SME to boli Roman Cuprik, Matúš Burčík, Nina Sobotovičová, Peter Kováč, Jozef Jakubčo, Tomáš Vašuta z magazínu Index a Katarína Gécziová z denníka Korzár.

Odkazy na konkrétne ocenené články a fotografie nájdete nižšie. Ďakujem aj všetkým čitateľom a najmä predplatiteľom, pretože bez vás by sme nemohli denne tvoriť kvalitnú žurnalistiku.

Ak ešte medzi predplatiteľov nepatríte, pozrite si aktuálnu ponuku predplatného a pridajte sa k našim podporovateľom.

Predobjednajte si novú autobiografiu Petry Vlhovej

V súčasnosti najúspešnejšia slovenská športovkyňa Petra Vlhová vydáva oficiálnu autobiografiu práve v našom vydavateľstve Petit Press.

Kolega Juraj Berzedi zo športovej redakcie Sportnet dva mesiace viedol s Petrou Vlhovou intenzívne a detailné rozhovory, ktorých výsledkom je práve táto knižná novinka.

„Mám dojem, že ľudí zaujíma, aký život žijem a aká som v skutočnosti. Chcela som, aby fanúšikovia videli, že som obyčajná baba s veľkými snami,“ hovorí o svojej autobiografii Petra Vlhová. Prečítajte si príbeh, ako kniha vznikla.

Kniha bude dostupná v predaji v polovici novembra, ale už teraz si ju môžete objednať v predpredaji na Martinus.sk, Pantarhei.sk, Bux.sk a v ďalších kníhkupectvách.

Autobiografia Petry Vlhovej: Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu. Autobiografia Petry Vlhovej: Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu. (zdroj: Petit Press, a.s.)

Novinky v našej ponuke e-kníh

Všetci čitatelia s predplatným Prémium alebo Prémium bez reklamy majú okrem odomknutia exkluzívnych článkov SME.sk a ďalších prémiových benefitov aj neobmedzený prístup k stovkám e-kníh.

Za mesiac október pribudli na eknihy.sme.sk novinky, ktoré vám odporúčame prečítať.

Naša klimatická zmena

Kolega Jakub Filo sa snaží odpovedať na otázky mnohých, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť života na Zemi.

Táto kniha hovorí, aká vážna je klimatická kríza, čo máme robiť, aby sme skutočne efektívne pomohli pri jej riešení i ako sa môže zapojiť každý z nás.

Kniha: Naša (klimatická) zmena. Sprievodca pre tých, čo sa nechcú len prizerať. Autor: Jakub Filo Kniha: Naša (klimatická) zmena. Sprievodca pre tých, čo sa nechcú len prizerať. Autor: Jakub Filo (zdroj: Petit Press, a.s.)

e-kniha: Naša klimatická zmena

Bohyne na Žítkovej od Ferdinanda Dúbravského

Ak ste čítali román Žítkovské bohyne od českej autorky Kateřiny Tučkovej, určite vás zaujme dielo Ferdinanda Dúbravského, v ktorom o Žítkovej píše: „Je to malé hniezdo, táto Žítková, ale široko-ďaleko známe. Tak asi, jako boly voľakedy Boršice pri Uh. Brode. Veď tu bývajú práve tak chýrečné bohyne, jako bola voľakedy boršická bosorka. Bohyne, ktoré vedia nielen „kurírovať“, ale aj kradené, počarované, ztratené a nevyzpytateľné veci vymáhať; spory a sváry vyrovnávať; milencom napomáhať, alebo ich rozlučovať, — jedným slovom: všetko tajné objasňovať.“

Kniha: Bohyne na Žítkove. Autor: Ferdinand Dúbravský Kniha: Bohyne na Žítkove. Autor: Ferdinand Dúbravský (zdroj: Petit Press, a.s.)

e-kniha: Bohyne na Žítkovej

Prehľad všetkých e-kníh a audio rozprávok nájdete na eknihy.sme.sk.


Ocenené články a fotografie našich autorov Literárnym Fondom

Tomáš Vašuta

Roman Cuprik, Matúš Burčík

Nina Sobotovičová

Katarína Gécziová

Peter Kováč

Jozef Jakubčo (fotografie)


Ďalšie novinky

Máme nový newsletter: Tlačený denník SME o deň skôr. Vďaka nemu môžete patriť medzi prvých čitateľov obsahu tlačeného vydania denníka SME, ktoré vyjde až nasledujúci deň. Ak si pamätáte náš projekt Zajtrajších novín, tento newsletter vám ich doručí v elektronickej forme do vašej e-mailovej schránky. Prihláste sa na jeho odber >

Podcast Odsúdení na neúspech o vyčlenených komunitách na Slovensku sa zaradil medzi top podcasty denníka SME. Nový podcast z dielne denníka SME začal vychádzať začiatkom septembra a zaznamenal hneď v úvode veľký úspech. Za mesiac si ho vypočulo niekoľko desiatok tisíc poslucháčov a poslucháčok. Mám radosť, že sa darí aj našim ostatným podcastom, ich mesačná počúvanosť sa už hýbe okolo dvoch miliónov.

Gyncast je nový podcast SME o gynekologických témach. V októbri sme uviedli aj ďalšiu novú spoluprácu, 10-dielnu podcastovú minisériu. Moderátorka Janka Imrichová v Gyncaste rozoberá gynekologické a pôrodnícke témy so stálym hosťom, primárom Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN v Trenčíne Petrom Kaščákom.

Spustili sme novú video reláciu Bezpečne SK . Ide o diskusnú reláciu o obrane a bezpečnosti, ktorú pre SME pripravuje Juraj Rizman. Medzi hosťami stihli vystúpiť napríkald Marek Moncman – riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR či Victor Breiner – poradca pre hybridné hrozby z Kancelárie ministra obrany Slovenskej republiky.

Ďakujem, že nás čítate.

Beata Balogová, šéfredaktorka denníka SME

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Neprehliadnite nové funkcie, ktoré na vás čakajú v spravodajstve minúta po minúte


22. mar

Podarilo sa uspieť v konkurencii 46 portálov z nášho regiónu.


20. mar

Príďte 9.3. o 18:00 do Martinusu na Obchodnej v Bratislave.


9. mar

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 7. marca.


3. mar