SME
Utorok, 28. marec, 2023 | Meniny má Soňa

Masáž poskytuje telu i duši pokoj

Nové číslo mesačníka Magazín zdravia na 24 stranách už v predaji.

Kto by už pochyboval o príjemných účinkoch masáže? Zvlášť v dnešnej uponáhľanej dobe je balzamom pre telo i dušu. Masáž však nie je len forma relaxácie, ale môže priaznivo pôsobiť aj v prípade zdravotných ťažkostí. Viac sa dozviete z rozhovoru s profesionálnym rehabilitačným masérom.

Mesačník Magazín zdravia by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Je nielen vhodným spoločníkom pri trávení voľných chvíľ, ale aj priateľom, ktorý prináša odpovede na mnohé otázky týkajúce sa zdravia. Novembrové, tentoraz rozšírené číslo, ktoré je už v predaji, opäť ponúka celú paletu zaujímavých článkov, užitočných rád a tipov, recepty od našich čitateliek i pravidelné rubriky: stĺpček známeho šéfkuchára Jaroslava Žídeka a profesionálnej lifekoučky, poradňa pediatričky.

Magazín zdravia nájdete už aj v pobočkách Slovenskej pošty.
Najviac sa však oplatí predplatiť si ho na celý rok. Nielenže časopis pravidelne nájdete v schránke, ale na predplatnom aj ušetríte – namiesto 8,40 € zaplatíte len 6,60 €!
K ročnému predplatnému navyše získate aj hodnotný darček – doplnok stravy Krása zvnútra: Pleť & Pokožka.

KÚPIŤ PREDPLATNÉ

V novembrovom Magazíne zdravia si môžete prečítať:

Aj nechty vedia potrápiť

Zarastajúce nechty nie sú len estetický, ale aj zdravotný a niekedy aj poriadne bolestivý problémo. A ťažkosti môže navyše spôsobiť aj nevhodná starostlivosť.

Strukoviny na náš stôl a nikdy inak

„Inšpirovať sa starými receptmi a surovinami je veľmi obohacujúce, akurát by sme nemali zabúdať na skutočnosť, že už ťažko nepracujeme na poli a nefárame do baní. Preto sa snažím používať staré ingrediencie po novom. Jednou takou je aj šošovica,“ píše v pravidelnej rubrike šéfkuchár Jaroslav Žídek. Dozviete sa mnoho zaujímavého a ponúka aj tipy, ako šošovicu netradične využiť v kuchyni.

Mozgová porážka je „hra“ o čas

Náhla cievna mozgová príhoda, je jedno z najzávažnejších ochorení, ktoré môže mať aj fatálne dôsledky. Viete, prečo by mala byť pacientovi poskytnutá odborná pomoc najneskôr do 3,5 až 4 hodín? Na túto otázku odpovie a mnohé v článku vysvetľuje neurologička MUDr. Miriam Cingelová. Nájdete v ňom aj opatrenia, ktoré sú v prevencii mozgovej porážky kľúčové.

Nezanedbávajte preventívne prehliadky!

Že ste to už veľakrát počuli alebo čítali? A napriek tomu sa pre návštevu lekára rozhodujete, až keď je naozaj zle? Žiaľ, nie je to dobrá cesta. Nenadarmo sa vraví, že profylaxia je jednoduchšia a aj lacnejšia ako liečba. Práve preventívne prehliadky pomôžu odhaliť mnohé choroby v počiatočných štádiách a pacient sa tak môže vyhnúť často komplikovanej a náročnej liečbe, nehovoriac o lepšej kvalite života a celkovej prognóze.

Zachráňte svoje prsia!

Viete, že až 30 000 slovenských pacientov trpí rakovinou prsníka a ročne ich zomrie okolo 900? A že až tretine Sloveniek s touto rakovinou určia diagnózu až v pokročilých štádiách ochorenia a priemerne 300 ich zomrie, pretože neabsolvovali preventívnu skríningovú mamografiu, ktorá ochorenie odhalí včas, keď je ešte liečiteľné? Stojí nielen za prečítanie, ale aj za zamyslenie a zmeny v prístupe k svojmu zdraviu.


Je bezlepková diéta ozaj zdravšia?

Ak kupujete a konzumujete produkty bez obsahu lepku, hoci netrpíte celiakiou, pretože chcete napríklad schudnúť, mali by ste vedieť, že bezlepková potravina nie je automaticky aj nízkokalorická. Preštudujte si preto pozorne obaly takýchto potravín a zaujímajte sa o celkový kalorický príjem v strave.

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Neprehliadnite nové funkcie, ktoré na vás čakajú v spravodajstve minúta po minúte


22. mar

Podarilo sa uspieť v konkurencii 46 portálov z nášho regiónu.


20. mar

Príďte 9.3. o 18:00 do Martinusu na Obchodnej v Bratislave.


9. mar

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 7. marca.


3. mar