V novembrovom vydaní HR sa pozrieme na jednu z najskloňovanejších postáv našej modernej histórie – na Alexandra Dubčeka.

Symbol nádeje alebo zlyhania?
Alexander Dubček bol osobnosťou, do ktorej vkladali svoje nádeje Česi a Slováci po celú jar a leto roku 1968. Pražskú jar však neukončila len invázia vojsk štátov Varšavskej zmluvy, ale aj nástup normalizácie v réžii domácich politických elít. Do akej miery sa na tom podieľal aj samotný Dubček a mali vôbec reformy v Československu nádej na úspech? A akými politikmi boli v očiach Moskvy Alexander Dubček a jeho nástupca na čele komunistickej strany Gustáv Husák? S novou HR sa vydáte do zákulisia najvyššie straníckej politiky.
Husákové kšefty s Kaddáfím
Do čias normalizácie sa presuniete aj v ďalšej téme, ktorá sa venuje málo známej kapitole našich dejín – československému vyzbrojovaniu Kaddáfiho režimu v Líbyi. Čo všetko náš zbrojný priemysel vyvážal do tejto krajiny a koľko Čechoslovákov v tejto krajine pracovalo?
Atentát v priamom prenose
Budete tiež svedkami bezprecedentnej udalosti, keď počas vojenskej prehliadky v Káhire v roku 1981 skupina atentátnikov popravila v priamom prenose egyptského prezidenta Anwara Sadata. Prečo sa tento arabský politik a stal terčom útoku? A kto boli jeho kati?
Moskva – hlavné mesto komunizmu
Presuniete sa tiež na jedno z najväčších stavenísk na svete, do Moskvy v 30. rokoch 20. storočia. Pozriete sa do útrob moskovského metra a spolu s robotníkmi sa vydriapete aj do najvyšších poschodí moskovských mrakodrapov. Zoznámite sa s megalomániou sovietskeho vodcu Josifa Stalina.