SME
Pondelok, 5. december, 2022 | Meniny má Oto

Rýchlo a zbesilo. Neľútostný šport má len 34 vyvolených

Kniha Šampióni prináša príbehy legendárnych jazdcov F1.

Boli urputnejší, šikovnejší a rýchlejší ako stovky ich súperov. A možno boli ochotní riskovať viac než iní. Sú členmi malého klubu vyvolených.

Je ich iba 34. Majstri sveta vo formule 1.

Nová kniha Formula 1: Šampióni približuje ich dramatické a neraz tragické príbehy. Dokresľujú ich viac ako tri stovky unikátnych fotografií z pretekov i zo zákulisia, z ktorých mnohé dosiaľ neboli publikované.

Portréty šampiónov sú zároveň vzrušujúcim príbehom vyše 70-ročnej histórie F1 od čias, ktoré by sme dnes už sotva spoznali.

KÚPIŤ

Fangio, Lauda, Schumacher

Text napísal známy novinár, komentátor a autor mnohých kníh o F1 Maurice Hamilton, ktorý čerpal aj z osobných rozhovorov s ikonami tohto športu – okrem iných s Nikim Laudom, Jamesom Huntom a Ayrtonom Sennom.

Autormi fotografií sú otec a syn Bernard a Paul-Henri Cahierovci, oceňovaní fotografi a zakladatelia jedinej zbierky snímok mapujúcej históriu F1, ktorá ostala v rukách pôvodných autorov.

Fangio, Stewart, Prost, Schumacher, Häkkinen, Hamilton a ďalší. Od Farinu až po Verstappena, všetci na jednom mieste. Vo veľkom formáte na 240 stranách s predslovom dlhoročného šéfa F1 Bernieho Ecclestona.

Jeden sa slávy nedožil

Šampióni ukázali túžbu po víťazstve, odhodlanosť i jazdecké majstrovstvo, ktoré oddeľuje rýchlych od zbesilých a výnimočných od talentovaných.

Viacerí mohli dosiahnuť viac, no za svoju vášeň pre rýchle autá kruto zaplatili. Jeden z nich dokonca ani nezažil, aké to je byť majstrom sveta, hoci titul získal. Jochen Rindt zomrel po nehode pred pretekmi v Monze. Hoci do konca sezóny ostávali ešte štyri veľké ceny, nik zo súperov ho už v celkovom poradí nedokázal predstihnúť.

Kniha Formula 1: Šampióni je poctou neľútostnému športu a jeho hrdinom, ktorí v honbe za slávou jazdili na hrane. Alebo aj za ňou. Vychutnajte si príbehy legendárnych jazdcov F1 s touto výnimočnou knihou.

KÚPIŤ

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Špeciálne vydanie denníka SME epickým komiksom si môžete kúpiť už dnes.


30. nov

Cestujete často vlakom? Nový železničný cestovný poriadok platný od decembra nájdete vložený v denníku SME.


29. nov

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 8. novembra.


6. nov

Korupčné kauzy majú vyjsť draho tých, čo ich spôsobujú. Nie vás. Neplaťte za kauzy vyššiu cenu.


4. okt