SME
Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil

Kniha Šampióni prináša príbehy legendárnych jazdcov F1 a unikátne fotografie.

Boli urputnejší, šikovnejší a rýchlejší ako stovky ich súperov. A možno boli ochotní riskovať viac než iní. Sú členmi malého klubu vyvolených.


Je ich iba 34. Majstri sveta vo formule 1.


Nová kniha Formula 1: Šampióni približuje ich dramatické a neraz tragické príbehy. Dokresľujú ich viac ako tri stovky unikátnych fotografií z pretekov i zo zákulisia, z ktorých mnohé dosiaľ neboli publikované.


Portréty šampiónov sú zároveň vzrušujúcim príbehom vyše 70-ročnej histórie F1 od čias, ktoré by sme dnes už sotva spoznali.


Fangio, Lauda, Schumacher


Text napísal známy novinár, komentátor a autor mnohých kníh o F1 Maurice Hamilton, ktorý čerpal aj z osobných rozhovorov s ikonami tohto športu – okrem iných s Nikim Laudom, Jamesom Huntom a Ayrtonom Sennom.


Autormi fotografií sú otec a syn Bernard a Paul-Henri Cahierovci, oceňovaní fotografi a zakladatelia jedinej zbierky snímok mapujúcej históriu F1, ktorá ostala v rukách pôvodných autorov.


Fangio, Stewart, Prost, Schumacher, Häkkinen, Hamilton a ďalší. Od Farinu až po Verstappena, všetci na jednom mieste. Vo veľkom formáte na 240 stranách s predslovom dlhoročného šéfa F1 Bernieho Ecclestona.


Jeden sa slávy nedožil


Šampióni ukázali túžbu po víťazstve, odhodlanosť i jazdecké majstrovstvo, ktoré oddeľuje rýchlych od zbesilých a výnimočných od talentovaných.


Viacerí mohli dosiahnuť viac, no za svoju vášeň pre rýchle autá kruto zaplatili. Jeden z nich dokonca ani nezažil, aké to je byť majstrom sveta, hoci titul získal. Jochen Rindt zomrel po nehode pred pretekmi v Monze. Hoci do konca sezóny ostávali ešte štyri veľké ceny, nik zo súperov ho už v celkovom poradí nedokázal predstihnúť.


Kniha Formula 1: Šampióni je poctou neľútostnému športu a jeho hrdinom, ktorí v honbe za slávou jazdili na hrane. Alebo aj za ňou. Vychutnajte si príbehy legendárnych jazdcov F1 s touto výnimočnou knihou..

KÚPIŤ ZA ZVÝHODNENÚ CENU

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 8. novembra.


6. nov

Korupčné kauzy majú vyjsť draho tých, čo ich spôsobujú. Nie vás. Neplaťte za kauzy vyššiu cenu.


4. okt

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 4. októbra.


27. sep
Ukážka SME Minúty v aplikácii SME.sk.

Stiahnite si SME.sk pre iPhone alebo Android.


22. sep