SME
Utorok, 28. marec, 2023 | Meniny má Soňa

Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?

Špeciálna ponuka kníh, ktoré potešia, inšpirujú aj pomôžu.

(Zdroj: Petit Press)

Potešte seba aj svojich blízkych výnimočnými knihami z vydavateľstva Petit Press.

V našej ponuke nájdete výpravnú knihu pre každého fanúšika formuly 1, ocenenú knihu Očami farmácie, rozprávanie o zákulisí slovenského futbalu od trénera Vladimíra Goffu, príbeh Petry Vlhovej, knihu o otužovaní a liečivých účinkoch studenej vody, strhujúco vyrozprávaný príbeh Emila Zátopka, aj jedinečný diár Patrika Lê Gianga, ktorý okrem vás pomôže aj ďalším.

Stačí si vybrať a využiť špeciálne ceny na stránke obchod.petitpress.sk/knihy

Formula 1: Šampióni

Formula 1: Šampióni (Legendárni jazdci F1)

Kniha Formula 1: Šampióni približuje dramatické a neraz tragické príbehy všetkých 34 majstrov sveta F1. Dokresľujú ich viac ako tri stovky unikátnych fotografií z pretekov i zo zákulisia, z ktorých mnohé dosiaľ neboli publikované.

Autor textovej časti Maurice Hamilton čerpal aj z osobných rozhovorov s ikonami tohto športu – okrem iných s Nikim Laudom, Jamesom Huntom a Ayrtonom Sennom. O fotografie sa postarali otec a syn Bernard a Paul-Henri Cahierovci.

Fangio, Stewart, Prost, Schumacher, Häkkinen, Hamilton a ďalší. Od Farinu až po Verstappena, všetci na jednom mieste, vo veľkom formáte, s predslovom dlhoročného šéfa F1 Bernieho Ecclestona. Aj komentátor Števo Eisele hovorí, že bude na Vianoce spokojný.

Kniha Formula 1: Šampióni je poctou neľútostnému športu a jeho hrdinom, a zároveň vzrušujúcim príbehom vyše 70-ročnej histórie F1 od čias, ktoré by sme dnes už sotva spoznali.

KÚPIŤ

Dnes trochu zomrieme

Dnes trochu zomrieme (Emil Zátopek: Vzostup a pád legendy)

Bežec, ktorého obdivoval celý svet, ale aj prominentná tvár komunistického režimu. V septembri uplynulo sto rokov od narodenia Emila Zátopka.

Novinár a spisovateľ Richard Askwith o ňom napísal výbornú knihu Dnes trochu zomrieme, ktorá bola vo Veľkej Británii nominovaná na cenu pre najlepšiu biografiu a najlepšiu športovú knihu roka.

Zátopek zažil slávu, ale aj zlyhania a vyhnanstvo v maringotke s partiou vŕtačov studní, s ktorou kočoval po odľahlých kútoch krajiny a často popíjal. Askwith opisuje jeho vzostupy i pády – športové aj osobné. Vychádza z množstva rozhovorov, svedectiev a rozsiahleho skúmania dobových prameňov vrátane archívov ŠtB. Kniha vyvracia mnohé mýty, ktoré o Zátopkovi kolujú desaťročia.

Výsledkom je strhujúci príbeh športovca, nekonečného dobráka i chybujúceho človeka, ktorého život sa prepletal pomedzi búrlivé udalosti 20. storočia.

KÚPIŤ

Kontroverzný tréner

Kontroverzný tréner (Vladimír Goffa)

Bývalý futbalový tréner Vladimír Goffa hovorí otvorene o zákulisí slovenského futbalu, o korupcii, úplatkoch, stávkarskej mafii, pôsobení v Slovane Bratislava aj o svojich nevšedných metódach.

Zažil veľké kluby, reprezentáciu, tituly na Maldivách, ale aj nižšie súťaže, živorenie bez výplat, vyhrážky, podrazy či igelitku plnú peňazí od trénera konkurenčného tímu.

V Slovane pôsobil, keď v klube netiekla teplá voda. Chvíľu viedol Mareka Hamšíka a možno zachránil kariéru Jánovi Ďuricovi a Tomášovi Součkovi.

Za desaťročia toho vo futbale zažil veľa. Snažil sa ostať čestným človekom, hoci to nebolo jednoduché. Jeho rozprávanie je často humorné, no neraz z neho mrazí. Rozoberá veci z futbalového zákulisia, o ktorých ľudia často hovoria len pri pive. On ich teraz dáva na povrch. Otvorene a na rovinu.

KÚPIŤ

Chlad

Chlad (Otužovanie a plávanie v studenej vode ako liek)

Studená voda namiesto tabletiek. Britský lekár Mark Harper spája výsledky vedeckých výskumov, odborných štúdií a vlastné skúsenosti z lekárskej praxe. Vysvetľuje, prečo otužovanie pomáha pri ochoreniach ako chronická bolesť, artritída, úzkosť, depresia, posttraumatická stresová porucha či migréna.

Harper je popredným odborníkom na terapeutické využitie adaptácie na studenú vodu. Pracuje striedavo v britskom Brightone a nórskom Kristiansande.

Otužilcom je už takmer dvadsať rokov. Organizuje kurzy plávania v studenej vode pre ľudí s rôznymi fyzickými i psychickými ochoreniami. Nazýva ich Terapia chladom. Zblízka sleduje, ako sa mu zlomení ľudia menia priamo pred očami. Akoby do nich vchádzal nový život.

Kniha Chlad prináša nové zistenia o našom tele, mysli a liečivej sile vody. Vysvetľuje, ako sa otužovaniu venovať bezpečne a ako čo najviac využiť jeho benefity. Ukazuje cestu k úľave od ťažkostí, cestu k sviežosti, odolnosti, zlepšeniu zdravia i celkovej životnej pohody. A to všetko bez liekov a v podstate zadarmo.

KÚPIŤ

Očami farmácie

Očami farmácie (Marek Kajan)

Kniha Očami Farmácie prináša odpovede na 50 otázok o našom zdraví, o tom, ako fungujú lieky, a o zdravom rozume. Martinus ju zaradil medzi najlepšie knihy roka 2022.

Jej autorom je doktor farmácie Marek Kajan, popularizátor vedy a zakladateľ projektu Očami farmácie. V knihe približuje, ako lieky vedia, čo nás bolí, vysvetľuje rozdiel medzi liekom a výživovým doplnkom, objasňuje mediálnu bublinu okolo kolagénu, CBD a rôznych detoxov.

Hovorí o každodennom využívaní najsmrteľnejšieho jedu na svete v náš prospech, o šťastných náhodách, ktoré viedli k objavu najúspešnejších liekov, o neúčinných produktoch alternatívnej medicíny či o nezmyselných liečebných postupoch. To všetko pútavou a zrozumiteľnou formou.

KÚPIŤ

Diár Step by Step 2023

Diár Step by Step (Patrik Le Giang)

Toto nie je obyčajný diár, do ktorého si zaznačíte úlohy na najbližší deň, týždeň či mesiac. Je aj o premýšľaní o sebe, o tom, čo robíme a čím napĺňame svoj život, o našich cieľoch a snoch a ceste za nimi. O ceste stať sa lepším človekom a meniť k lepšiemu aj svoje okolie. Postupne, krok za krokom.

„Mojím snom bolo vytvoriť diár s presahom, nie len obyčajný zápisník,“ hovorí autor diára a futbalový brankár Patrik Lê Giang. Pochádza z Fiľakova, má vietnamské korene a popri futbalovej kariére založil nadáciu Step by Step, ktorá inšpiruje, vzdeláva a finančne podporuje deti a mládež.

Vlani získal Lê Giang prestížne medzinárodné ocenenie Merit Award za „výnimočnú spoločenskú angažovanosť". Slovenský Forbes ho tento rok zaradil do svojho výberu 30 pod 30.

Lê Giang zostavil diár bez nároku na honorár, výťažok poputuje nadácii Step by Step. „Zadovážením diára pomôžete sebe, a zároveň ďalším. Spolu sme silnejší,“ hovorí Lê Giang.

Diár nájdete aj priamo na stránke nadácie Step by Step.

KÚPIŤ

Petra

Petra (Moja cesta k veľkému glóbusu - Petra Vlhová)

Ešte pred pár rokmi sa zdalo nepredstaviteľné, že by lyžiar zo Slovenska mohol získať veľký krištáľový glóbus, najvzácnejšiu trofej, aká sa v tomto športe dá vybojovať.

Petra Vlhová to však dokázala. Stala sa celkovou víťazkou Svetového pohára a k množstvu iných úspechov pridala tento rok aj zlatú olympijskú medailu.

Jej cesta na vrchol však bola neraz poriadne tŕnistá a bolestivá. Práve o tom je kniha Petra, ktorú napísala spolu s novinárom Jurajom Berzedim.

Vlhovej otvorenosť, úprimnosť a priamosť prekvapila aj jej najbližších. Bola to jedna z najúspešnejších kníh minulého roka s mimoriadne priaznivou odozvou u čitateľov (celkové hodnotenie 4,9 z piatich na martinus.sk aj pantarhei.sk).

KÚPIŤ

Všetky naše knihy, magazíny a ďalšie produkty nájdete na obchod.petitpress.sk.

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Neprehliadnite nové funkcie, ktoré na vás čakajú v spravodajstve minúta po minúte


22. mar

Podarilo sa uspieť v konkurencii 46 portálov z nášho regiónu.


20. mar

Príďte 9.3. o 18:00 do Martinusu na Obchodnej v Bratislave.


9. mar

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 7. marca.


3. mar