Hlavný moderátorský tím podcastu Dobré ráno od októbra posilnila Eva Frantová, redaktorka denníka SME.

Dobré ráno vychádza denne, má spravodajsko-publicistický charakter a dokumentuje najdôležitejšie dianie na Slovensku a v zahraničí. Prináša rozhovory s reportérmi, komentátormi a ďalšími hosťami denníka SME.
V Dobrom ráne sa budú s Evou Frantovou naďalej striedať moderátori Jana Maťková, Tomáš Prokopčák a Zuzana Kovačič Hanzelová.

Evu môžete poznať najmä z jej doterajšieho pôsobenia na ekonomickej sekcii denníka SME INDEX a jej hlas pravidelne zaznieva aj v rovnomennom týždennom podcaste Index o ekonomike a podnikaní na Slovensku a vo svete.
„Som rada, že sa môžem podieľať na tvorbe pre mňa spoločensky veľmi významného Dobrého rána spolu s ostatnými kolegami. Je to veľká výzva, no verím, že pre koncept podcastu, takisto ako pre poslucháčov, budem ako štvrtá členka moderátorského tímu prínosom,“ hovorí Eva Frantová.
Posledná epizóda Dobrého rána s Evou Frantovou bola o zemetrasení na východnom Slovensku o sile 4,9 lokálneho magnitúdu:
Pre tím je Eva prínosom najmä kvôli jej ekonomickému rozhľadu a bohatým pracovným skúsenostiam. Vyštudovala Fakultu aplikovaných jazykov na Ekonomickej univerzite v Bratislave a počas štúdia absolvovala tri semestre na univerzitách v Hamburgu, Rijeke a Eisenstadte.
Ešte ako študentka začala pracovať v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky, neskôr pôsobila ako web editorka v denníku Pravda. Absolvovala novinársku stáž v nemeckom denníku Die Welt a bola tiež súčasťou ekonomickej redakcie Pravdy. Od augusta 2021 pôsobí vo vydavateľstve Petit Press.
Sobotné špeciálne vydania Dobrého rána so Zuzanou Kovačič Hanzelovou a Jakubom Filom

Podcast Dobré ráno začal niekoľko týždňov pred parlamentnými voľbami vychádzať pravidelne aj v sobotu vo formáte volebného špeciálu.
Dlhší diskusný formát, v ktorom moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová spolu so zástupcom šéfredaktorky denníka SME Jakubom Filom vysvetľovali politické dianie a odpovedali na otázky poslucháčov, si za svoje necelé dva mesiace pôsobenia získal mnoho fanúšikov.
Špeciálne epizódy budú nahrávané minimálne do konca októbra. Poslucháči môžu naďalej posielať svoje otázky vo forme audio nahrávky na e-mail Zuzany Kovačič Hanzelovej.
Posledný diel špeciálneho Dobrého rána si môžete dodatočne vypočuť tu:
V septembri 2023 mal podcast takmer 2 milióny vypočutí
Od vzniku Dobého rána v októbri 2017 mal podcast najviac vypočutí v marci 2022 po vtrhnutí ruských vojsk na Ukrajinu.
„K dnešnému dňu vyšlo už viac ako 1490 epizód. Sme nesmierne radi, že má podcast dlhodobo stabilnú základňu poslucháčov,“ hovorí vedúca podcastovej a video produkcie SME Jana Maťková.
Historicky najpočúvanejším dielom Dobrého rána s celkovým počtom 170 792 vypočutí je Súmrak Fica a Kaliňáka rozpúta ešte väčšiu vojnu z apríla 2022, v ktorom sa Zuzana Kovačič Hanzelová rozprávala o kauze Súmrak s komentátorom Denníka SME Petrom Tkačenkom.
Druhou najpočúvanejšou epizódou, ktorú si poslucháči vypočuli viac ako 136- tisíc krát, je Fico už hľadá spôsob, ako odviesť pozornosť. Tomáš Prokopčák sa tu rozpráva so šéfredaktorkou denníka SME Beatou Balogovou o trestnom stíhaní politikov.
Treťou najobľúbenejšou epizódou z hľadiska celkového počtu prehraní je diel Kto sú wagnerovci, Putinove odtrhnuté psy . Tomáš Prokopčák sa rozprával s redaktorom zahraničného spravodajstva denníka SME, Lukášom Onderčaninom, o militantnej skupine Wagnerovci pod vedením dnes už mŕtveho Jevgenina Prigožina. Túto epizódu si poslucháči vypočuli viac ako 115-tisíc krát.
Teší nás vysoká miera pozitívnej spätnej väzby
Z prieskumu medzi poslucháčmi, ktorý sme realizovali pred niekoľkými mesiacmi vyplýva, že väčšina z opýtaných počúva Dobré ráno každý deň najmä pre detailné vysvetlenie rozoberaných tém. Oceňujú tiež používanie zvukových ukážok a výrokov politikov, rôznorodosť tém a hostí.
Najviac ľudí počúva Dobré ráno v hudobnej aplikácii Apple podcasty.

Sme radi, že nás počúvate a zostávate tak informovaní o aktuálnom dianí. Epizódy Dobrého rána si môžete vypočuť v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify, RSS, či na YouTube.