SME
Piatok, 2. jún, 2023 | Meniny má Xénia, Oxana

Všetky dôležité informácie e-mailom. Prečo denník SME spúšťa nové newslettre

Dostávajte prehľad správ priamo na e-mail.

Newslettre denníka SME.Newslettre denníka SME. (Zdroj: SME.sk / Hejty)

Denník SME redizajnoval svoje redakčné newslettre po grafickej aj obsahovej stránke. Z denného súhrnu odkazov sa stal Ranný brífing SME, v ktorom vám na e-mail pošleme rozpísané kľúčové správy dňa, teda nielen odkazy, ale priamo celý text.

Ranný brífing SME (pozrite si ukážku ) je a bude dostupný zadarmo pre všetkých, chodí pondelok až piatok a nájdete v ňom prehľadne a stručne spísané najdôležitejšie informácie z domova, zahraničia, ekonomiky a športu. Nechýba ani karikatúra dňa či odkaz na najnovší diel podcastu Dobré ráno.

Ponuka nových newslettrov denníka SME

Denník SME chce predplatiteľom a čitateľom zlepšovať zážitok z čítania správ a ponuku newslettrov budeme postupne rozširovať.

Samozrejme, každý newsletter bude existovať na webe SME.sk aj ako článok, aby ste ho mohli zdieľať, diskutovať o ňom, alebo čítať v prehliadači, ak vám to viac vyhovuje.

Ranný brífing SME (ukážka): Prehľad najdôležitejších správ dňa každé ráno počas pracovného týždňa. Prihláste si odber jedným klikom >>

Výber šéfredaktorky (ukážka): Šéfredaktorka Beata Balogová každý piatok odporúča články, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Prihláste si odber jedným klikom >>

Víkendový výber (ukážka): Zaujímavé rozhovory, príbehy či výlety do histórie. To najlepšie z víkendového čítania priamo na váš e-mail každú sobotu ráno. Prihláste si odber jedným klikom >>

Týždeň Petra Schutza (ukážka): Premárnené šance či sporné kroky politikov. Udalosti týždňa každý piatok hodnotí komentátor Peter Schutz. Prihláste si odber jedným klikom >>

Dole vodou so Samom Marcom (ukážka): Samo Marec sleduje politické dianie, aby ste vy nemuseli. Potom o tom píše, aby so zlým pocitom nebol sám. Chodí každú nedeľu večer. Prihláste si odber jedným klikom >>

Novinky zo SME (ukážka): Zaujíma vás, ako sa nám darí, a čo nové pripravujeme? Aspoň raz mesačne posielame prehľad noviniek. Prihláste si odber jedným klikom >>

Klik newsletter (ukážka): Zhrnutie technologických správ týždňa. Sprievodný newsletter k podcastu Klik. Chodí každú sobotu ráno. Prihláste si odber jedným klikom >>

[Ako dostávať e-maily od denníka SME do hlavnej pošty. Pozrite si rýchly návod.]

Prečo newsletter?

Newsletter (alebo informačný spravodaj) je pravdepodobne jedným z najstarších online komunikačných nástrojov. Pojem newsletter je prebratý z anglického jazyka, ale používa sa aj u nás.

V čase rozmachu sociálnych sietí s ich premenlivými algoritmami je doručovanie správ e-mailom jedným z mála úplne spoľahlivých spôsobov, ako si nechať doručiť správy. Dostanete vždy presne tie správy, na odber ktorých ste sa prihlásili a dorazia vám vždy všetky.

Newslettre slúžia nielen médiám na posielanie dôležitých informácií alebo v čoraz väčšej miere aj správ, dokonca celého spravodajského obsahu na e-mail. Ide o čím ďalej, tým populárnejšiu formu doručovania obsahu od médií pre čitateľov.

Prihlásiť alebo odhlásiť konkrétny alebo všetky newslettre denníka SME si môžete v správe e-mailov vo svojom profile. Logá pripravili dvorní karikaturisti HejTy!.

Čo urobiť, aby vám newslettre denníka SME chodili správne

Pri odoberaní nového newslettra sa vám môže stať, že nepríde tak, ako si želáte.

Najprv môžete urobiť nasledovné kroky:

  1. Skontrolujte si, či vám e-mail neprišiel do inej záložky (napríklad reklamnej, ak používate Gmail, ako to zmeniť, nájdete nižšie v návode).
  2. Skontrolujte si záložku SPAM, či náhodou váš e-mailový klient neodfiltroval newsletter.
  3. Pre ideálny zážitok z čítania si zapnite v newslettri zobrazovanie obrázkov. (To zároveň slúži na to, aby sme videli, či vám bol e-mail korektne doručený.)
  4. Pridajte si newsletter@sme.sk medzi vaše e-mailové kontakty.
  5. Ak používate e-mail od niektorého zo slovenských poskytovateľov, môže sa stať, že newslettre od denníka SME odfiltruje a vám neprídu. V tom prípade je potrebné sa obrátiť na poskytovateľa vášho e-mailového konta (napríklad @post.sk), aby povolil ich prijímanie. Na ich posielanie používame službu Mailgun.
  6. Ak potrebujete poradiť, obráťte sa na nás e-mailom cez newsletter@sme.sk.

Pozrite si celú ponuku newslettrov denníka SME.

Čo je nové na sme.sk

Novinky, zlepšenia a vôbec všetko, s čím sa chceme podeliť.

Digitálne predplatné SME.sk

Kúpte si digitálne predplatné s prístupom k celému obsahu na weboch SME.sk týždenne od 1 eura. Objednať >>

Kontakty

Redakcia SME: web@sme.sk

Digitálne predplatné: helpdesk@sme.sk

Printové predplatné: predplatne@petitpress.sk

Inzercia/obchod: internet@petitpress.sk

Iné služby: sluzby@sme.sk

Vydavateľstvo Petit Press

Petit Press, a.s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 30 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným predaným nákladom vyše 545 tisíc výtlačkov.

Web vydavateľstva >>

Neprehliadnite tiež

Špeciálne vydanie denníka SME s epickým komiksom si môžete kúpiť v utorok 6. júna.


30. máj
Magazín Právo vychádza v piatok 30. novembra, bude vložený v denníku SME.

Porota vyberala zo 480 príspevkov v 13 kategóriách.


3. máj

Magazín Leto v Rakúsku 2023 nájdete vložený v denníku SME v stredu 24. mája.


1. máj

Špeciálna príloha k MS v hokeji vychádza v denníku SME v utorok 9. mája.


29. apr